S&P 500 ve Nasdaq Bileşik endekslerinden yeni rekor

S&P 500 endeksi günü %0,26 artışla 5.360,79 seviyesinden tamamlarken Nasdaq Bileşik endeksi de 0,35 değer kazanarak 17.192,53 seviyesinden günü tamamladı. Dow Jones Sanayi Endeksi de 69,05 puan ya da %0,18 artışla 38.868,04 seviyesinden günü kapattı.

Nvidia hisseleri, 1’e 10 oranında bölünmenin yürürlüğe girmesiyle yaklaşık %0,8 oranında değer kazandı. Meta hisseleri de %2 artış göstererek S&P 500 teknoloji sektörünü yaklaşık %0,3 yukarı taşıdı.

Çarşamba günü ABD’de Mayıs ayı tüketici fiyat endeksi ve Fed faiz kararı açıtlanacak. Özellikle Cuma günü açıklanan güçlü istihdam raporunun Fed’in faizleri düşürmeyi ertelemesine yol açabileceği endişeleri piyasa tarafından yakından izleniyor.

Yatırımcılar Fed’in faiz indirimlerinin zamanlaması ve sıklığına ilişkin güncellenmiş projeksiyonlarını inceleyecek. CME FedWatch Tool’a göre, piyasalar şu anda bu yıl Kasım ayında gerçekleşecek tek bir faiz indirimini fiyatlıyor.

Ancak CFRA’nın baş yatırım stratejisti Sam Stovall, enflasyonun hala yüksek seviyelerde seyrettiğini ve yatırımcılar arasında kalıcı endişelere neden olduğunu söyledi.

Stovall önümüzdeki birkaç hafta içinde piyasanın hafif bir düzeltmeyle en az %5 geri çekileceğini düşünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir