Kadın avukat sevgilisiyle konuşan kıza öyle bir mesaj attı ki!

Ece B., çocukluk arkadaşı olan sevgilisiyle barıştıktan sonra sevgilisinin telefonuna gelen bir mesajla Dilara K.’nın varlığını öğrendi. Bunun üzerine kıskançlık krizine giren genç avukat, Dilara K.’ya sosyal medya üzerinden ve telefon aracılığıyla hakaret ve tehdit dolu mesajlar göndermeye başladı.

Hakaret ve Tehdit Mesajları

Ece B., Dilara K.’ya attığı mesajlarda, “Seni ben rezil edeceğim, s….. gibi Yakup’un kapısında bekledin. Senin a…, şizofren hasta, adres yaz bana” gibi ifadeler kullandı. Bu mesajların ardından Dilara K., avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Yasal Süreç

Dilara K., Ece B.’nin gece geç saatlerde defalarca arayarak rahatsız ettiğini, cevap vermeyince hakaret ve tehdit içerikli onlarca mesaj attığını belirtti. Şikayet dilekçesinde, Dilara K., şahsına yapılan hakaretlere cevap vermeyerek sustuğunu ve bu nedenle tehdit edildiğini ifade etti.

Olayla ilgili ifadesi alınan Ece B., mesajları sinir anında attığını belirterek suçlamaları kabul etti. Soruşturma neticesinde Ece B. hakkında “Tehdit”, “Kişilerin Huzur ve Sükununu Bozma” ve “Hakaret” suçlarından 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Genç avukat, ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkacak.

Bu olay, sosyal medyada ve basında geniş yankı uyandırarak, kişisel ilişkilerin ve duygusal tepkilerin kontrol edilmesinin önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Ece B.’nin davası, hem hukuk dünyasında hem de kamuoyunda büyük merakla takip ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir